İzmir Apartman İlaçlama Şirketleri

Apartman ilaçlama, günümüz toplumunda zaruri bir ihtiyaç halini almıştır. Özellikle şehir hayatında altyapıya gereken önem verilmediği için doğa ve inşaat alanları birbiri ile çatışma halindedir. Yüksek katlı konutlar da hiç beklemediğimiz yerlerde hamam böceği, tahtakurusu, pire, fare ve sıçan grubundan hayvanları görmek mümkündür. Bunun başlıca sebebi hayvanların yaşam alanlarına girmemiz ve yeterince hijyen olmayan alanlara maruz kalmamızdır. Bu hayvanlar bizlere bulaşıcı hastalık, virüs, korku ve evimizde istemediğimiz zararlar vermektedir. Bu sebeple haşere ilaçlama için evimizin içi kadar dış ortamı da önemlidir. Dışarıdan başlanan kontrol evimizde ki ilaçlama ile birleşince yaşam alanlarımız da ki böcek ve kemirgen korkusunu sonsuza kadar unutabiliriz. Bundan ötürü apartman ilaçlama toplu yerleşimde olmazsa olmazdır.

Apartman İlaçlama Zamanı

Yaşam alanlarımız da karşılaştığımız kemirgenler (fare, tarla faresi, lağım faresi vb.) genellikle toprak alanda yaşadıkları için sürekli sulanan ve nemli alanlarda görülmektedir. Villa, köy ve doğa evlerinde görülen bu kemirgenler için 12 ay koruma sağlamak ve tedbirlik olmak gerekmektedir.

İzmir Apartman İlaçlama Şirketleri
izmir apartman ilaçlama

Apartmanlar, siteler ve toplu yerleşim alanlarında haşere ilaçlama konusunu bir bütün olarak ele almak gerekiyor. Bunun nedeniyse pire, kene, tahtakurusu, hamam böceği ve güve gibi canlılar gözle görülmeyen ortamlarda kapalı, havasız ve basık alanlarda rahatlıkla üreyip gezinebilen canlılar olduğu için ilaçlama yapılan bölgeden kaçıp onların yaşam şartlarına uygun bölgelere gitmektedirler. Halkımız yaşam alanlarında temizlik gayretini, tertip ve düzenini sağlasa da kemirgen ve haşereler için kış aylarında yaşanabilen su basması ve kış öncesi yiyecek ihtiyacı için kapalı alanlara yönelebilmektedirler. Bu alanlar öncelikle asansör boşlukları, apartman çatıları, bodrumlar, kömürlükler, kanalizasyon boruları, depolar, havalandırma boşlukları ve kalorifer daireleri gibi yaşam alanlarımız dışında olan fakat bu alanların bir uzantısı olan evlerimize böcek, haşere ve kemirgenler davetsiz misafir olmaktadır.  Bu sebeple belirttiğimiz alanların düzenli haşere ilaçlama yapılmasını öneriyoruz. İlaçlama yapılmazsa eğer bir daireden diğer daireye rahatlıkla böcek geçişi olmaktadır.

Ortak yaşam alanlarında tüm alanların haşere ilaçlama yapılsa dahil yine de böcek ve kemirgen bulunma ihtimali vardır.  Bunun en büyük sebebi alışveriş, piknik, köy gezisi veya dışarıdaki doğal ortamdan evimize taşıdığımız böceklerin gerekli besini bulup ve yeterli sıcaklı bulmasıyla üremesi de gerçekleşebilir. Bir evde oluşan haşereler komşu evlere de böylelikle yayılmaktadır.

Bu haşere ve kemirgenler bizler farkına bile varmadan onlar için yeterli derecede bulunan nem ve ısı alanlarında ( mutfak, banyo, kiler vb.) kolaylıkla besinlerini tüketip üreyebilmektedir. Bazı canlılar 4 hatta 5 km mesafe kat edip tüm yaşam alanlarına sızmaktadır. Haşere ve kemirgenlerin hayatımıza kolay yoldam mikrop ve hastalık bulaştırma olasılığı bizim dikkatimiz ile doğru orandadır. Evlerimizde serin ve kuru yerde beklettiğimiz bakliyat ve besinler böcekler için üreme yuvasıdır. Yemeklerimizde kullandığımız bu bakliyatlar, bize direkt olarak hastalık olarak geri dönmektedir. Neden ve nasıl olduğunu anlamadan hastalığa davet çıkarmaktayız.

Apartman, site ve yaşam alanlarında yaşadığımız alanında dışında kalan çöp koyduğumuz alanlarında temizliği de önemli olan bir diğer alandır. Genellikle bu alanların temizliğini göz ardı etmekteyiz. Bu alanlar hamam böceği ve fareler için yaşama elverişli konumlardır. Çöplerimiz de bulunan organik besin ve gıdalar ile beslenen bu canlılar insan sağlığı için çok büyük tehlike oluşturmaktadır.

Bu haşere ve kemirgenler sağlığımızın dışarıda apartma demir başına da büyük zararlar vermektedir. Evlerimizde yer alan kalorifer, su ve elektrik tesisatında bulunan ısı nedeniyle bu bölgeler haşereler için ilgi alanıdır. Sağlığımızın dışında elektrik  tesisatında yaptıkları kısa devreler ile maddi zarar da oluşturmaktadırlar.

Özetle apartman ilaçlamanın yararlarını sayarsak;

  1. Sizi ve ailenizi davetsiz misafirlerden (haşere, kanatlı böcekler, kemirgenler vs.) korur,
  2. Kemirgenlerin elektrik ve su tesisatına zararlarını en aza indirmiş olursunuz,
  3. Evinizde bulunan çocuklarınızın sağlığını gözetmiş olursunuz,
  4. Konut dışı alanda da temizlik önemli bir konu olur.

Apartman İlaçlama Nasıl Yapılır?

Apartman, site ve ev ilaçlama hizmetinin ciddi ve profesyonel olarak yapılması gereken bir iştir. İlaçlamayı yaparken her detay düşünülüp büyük bir özveri ile yapılması gerekir. Çünkü özellikle apartman ve site ilaçlama hizmet kapsamlı bir iştir. Birçok böcek türünün bir arada yaşama ihtimali her zaman vardır. Ev ve yaşama alanlarımızın sağlıklı korunması için önlemler alınarak uygulama yapılmalıdır. Bilinçsiz bir şekilde yapılan ilaçlama ev sakinlerinin sağlığını  önemli ölçüde etkiler.  Bu yüzden alanında uzman ekip ile çalışmanızı her zaman tavsiye ediyoruz.

İzmir Apartman İlaçlama Şirketleri
izmir apartman ilaçlama

Apartman ilaçlama hizmeti sırasında yapılan işlemler;

  • Hizmet başlangıcından önce ön araştırma ( hangi haşere veya böceklerin yaşayabileceği) yapılıp,  bu araştırma sonucunca kullanılacak ekipman ve ilaçların belirlenmesi,
  • Hizmet sonrası düzenli kontroller ile başarılı bir ilaçlama yapılıp yapılmadığı kontrol edilir. Böcek veya haşerelerde bir artış veya azalış söz konusu değilse bu ilaçlama başarısız bir ilaçlama demektir.
  • Bazı bölgelerde azalış söz konusu ise ev çevresinde tekrar kontrol sağlanıp böcekler için yaşamaya elverişli ortam var ise bunların ortadan kaldırılma işlemi gerçekleştirilir.

Apartman İlaçlama Fiyatları Nedir?

Apartman ilaçlama fiyatları, öncelikle ilaçlama yapılacak alanın büyüklüğüne, konumuna ve tipine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat belirlerken konutta bulunması muhtemel böcek türlerinin ve tercih edilen ilaçlama yöntemi etkili olmaktadır.

İlaçlama hizmetinde kullandığımız ilaçlar kokusuz ilaçlardır.

İlaçlama öncesinde, ilaçlama yapılacak ortamda herhangi bir hazırlığa veya ortamdan çıkmanıza ihtiyaç yoktur. En son teknoloji ile üretilen böcek ilaçlama ekipmanı ve ilaçlar sayesinde ilaçlama saatlerce süren bir işlem olmaktan çıkmaktadır. Kısa sürede sonuçları gözlemlemek mümkündür. İlaçlamada kullandığımız ürünler kokusuz ve insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur. İlaçlama sırasında jet tablet ve sıvı akışkan ürünlerle de ilaçlama yapılan alanın dışında kalan bölgeler için önemler almaktayız.

Alanında uzman profesyonel kadromuz ve ürünlerimiz ile size hizmet vermekten gurur duyuyoruz.  Her türlü böcek ilaçlama, haşere ilaçlama, fare gibi kemirgen ilaçlama, ilaçlama teknikleri, kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama ile ilgili her türlü bilgiyi web sitemizde bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz, teknisyenlerimiz sizlere bir telefon uzaklığındadır.

İzmir Apartman İlaçlama Şirketleri
izmir apartman ilaçlama

Apartman İlaçlama Yönetmeliği Nedir?

Etkili ve garantili bir hizmet almak için ilaçlama yaptırmadan önce uygulama yapacak firmanın belgelerini kontrol ediniz. Yasal olarak hizmet veren firmalar sağlık bakanlığı onay belgesi ile çalışırlar. Kullanılan ilaçlar bakanlık onaylı, TSE damgalı ürünler olmalıdır.

Apartman ilaçlama uygulamalarında kullandığımız ilaçlar, T.C. Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Gıda Tarım Örgütü (FAO) tarafından ruhsatlı, insan ve çevre sağlığına zararsız, kullanıldıkları alanda leke ve koku yapmayan, ani öldürücü ve uzun süre kalıcı özelliğe sahip birinci kalite ilaçlardır.  İnsan sağlığına zararlı kanserojen etki taşıyan tarımsal ilaçların kullanılmamasına dikkat etmenizi öneririz.